Znani na świecie producenci

Na całym świecie jest kilku liderów światowych pod względem produkcji opon. W Polsce mamy dwie firmy Dębice i Kormoran. Nie są to już nasze rodzime firmy, bo przejęte zostały przez francuski Michelin i amerykański Goodyear. Na przejęciu na pewno fabryka zyskała nowe technologie, przez co może produkować jeszcze lepsze opony. Jeśli chodzi o firmy znane w Europie to mamy jeszcze na pewno brytyjski Dunlop czy niemiecki Continental. To firmy znane bardzo dobrze Polakom. Kojarzą się z bardzo dobrą, jakością i trwałością. Cena zależna jest od tego czy wybieramy opony do samochodów miejskich czy sportowych. Rozmiar w tym przypadku ma ogromne znaczenie i mocno wpływa na cenę opony.

Firmy japońskie

Japończycy bardzo dobrze znają się na produkcji opon. Ich opony pojawiają się na wielu rajdach i widać, że spisują się tam bardzo dobrze.

Najbardziej znane są dwie firmy: Toyo i Bridgestone. Jedna jak i druga firma http://promo-opony.pl zajmuje się produkcją opon klasy premium, dlatego ich cena może i jest wysoka, ale za to kierowca może czuć się bezpiecznie, kiedy te opony ma zamontowane w samochodzie.

Pozostałe firmy

Na pewno amerykański Goodyear to firma z tradycjami, która produkuje bardzo dobrej jakości opony. Można jednak wymienić jeszcze firmy z Azji takie jak Yokohama z Czech Barum czy Pirelli prosto z Włoch. Wybór znanych producentów jest naprawdę bardzo duży. Firmy te walczą o prym na rynku oponiarskim, dlatego ciągle pojawiają się nowe technologie, które jeszcze bardziej zaskakują klientów z całego świata.

COPYRIGHT © 2016 NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO ŚWIATA.THEME BY MYTHEMESHOP